Minu nimi on Mari-Leen ja siin pildil, minu kõrval, Alka.
Meie kaunis karjajuht. Sassa talu on loonud end läbi tahte ja tunde. Kui elu on keeruline tulevad lahendused kõige ebatõenäolisematest kohtadest. Lihtsat elu pole olemas. on keeruliselt vapustav elu, mida sa jagad endale kallite inimestega.
Just seda meie siin Sassatalus üritame saavutada. Läbi erinevate protsesside astuda vastu inimestele, kes on huvitatud samasugustest tegevustest ja vaimsetest arengutest.
 
Kujutage ette, kuidas te istute sõpradega kauni tiigi kaldal, grillil liha särisemas, kõrval saun küdemas, teie vaimud rahuldatud kohast ja elust, teie kehad rammestunud hobustega tegelemisest.
Teie lastel on olnud suurepärane võimalus suhelda küülikute, kanade ja hanedega. Pärast istute laval ja naudite niisket-kuuma kerge suitsusauna maiguga sauna. Ja hopp tiiki.
Kas selline õhtupoolik vahvate sõpradega ei tundu tore...?
Meie siin Sassatalus pakume selliseid kogemusi. Erinevate varjunditega iga inimese jaoks.
Alati pole ilus ja kuiv ja puhas, vahest on märg, mudane ja vihmane. Aga alati saab midagi tehtud ja nauding maast erinevate tunnete läbi on ilmselgelt õigete inimeste jaoks olemas.
Meie hobused on alati valmis võtma vastu inimesi, kes tahavad teada, mida tähendab maahobusega suhtlemine ja nendega ratsutamine. 
Meil on Alka, kes on tõeline peret juhtiv naisterahvas. Kindel nagu lahingupataljoni juhtiv kindral, ärevil nagu noor ema. Kõik on tema kaitse all ja sellesse kaitsesse kuuluvad ka vankris ägisevad lapsed. :)
Meie hobupere vanim ja esimene asukas, Haksur, on suur ja kõrge tubli Torikas. Tema hoiab piiridel hoolega silma peal. Kuna ta on umbes 17 aastat eelnevalt elanud tallis, siis hoiab tema oma vabadusel hoolega silma peal. Tuul on valelt poolt või kaaren kraaksatab kurjakuulutavalt, tuleb väga valvel olla. Ja sepp teda kätte ei saa kui ülejäänud kari põõsastetaga peidus peaks olema.
Meie hobupere noorim on Elli-Noora. Tema ei ole veel otsustanud, kas olla kuulekas 2aastane või mitte. Mina ja Elli oleme tuttavad alates tema teisest elukuust. Ja kõigele vaevale ja probleemidele vaatamata on tema minu beebi ja kõige kallim. Tal on veel palju õppida kuulekuse kohapealt. Tal on jõudu nii palju, et teda ei saa üksi kuhugi jätta, kõik aiad ja väravad purunevad selle noorusliku Raskeveoka mära ees. :)
Samas südamlikumat ja soojemat hobust sa vaevalt kusagil kohtad. Kuigi kui sa ettevaatlik ei ole, siis täiest kogemata satub tema hiigelsuur kabi sinu varvastele. Kui sa leiad üles selle õige koha, kust sügada, ei lahku ta sinu varbalt kunagi. :) Elli seljas istuvad beebid(0-5a) Elli õpetamine käib 24/7. Eks samamoodi nagu me ikka oma noori õpetame.
Lisaks on meil kaks suurepärast lammast. Kui me kunagi Haksuri võtsime, siis ei olnud algselt ühtegi teist hobust ja sai kenasti Hiiumaalt isa juurest toodud kaks tüdrukut. Emma ja Krissu. Kui on kena rahulik päev, näeb neid suure Haksuri kõhu all magamas, aga ilma selle vaatepildita ei näe neid siiski mitte kunagi Haksurist eemal rohkem kui 30 sammu.
See on meie koplipere. Me hoiame neid ja nemad hoiavad meid.
 
Pakun soovijatele võimalust tulla ratsutama, arvestusega, et meil on vabakasvatus talu, mis tähendab, et hobuseid valmis pannakse ja trenni tehakse vastavalt ilmale, vastavates tingimustes.
Arenguruumi on veel kõvasti, aga ma usun, et on tunnistajaid juba vaikselt kogunenud, kes ütlevad kuivõrd kift ja tore on tegeleda hobustega meie juures.
Kui palju meie maal rõõmu nii maast kui loomadest kui inimestest.